Kategoriler

Chveneburi.Net - Gürcü Kültür Evi

Müzik ile barış

Müzik ile barış sağlanır mı? İhtimal çok uzak olmasa gerek. İşte bu inanışla yola çıkan müzik sevdalıları Ağustos ayında Gürcistanda genç elektronik müzik festivali'nde buluştu.

Müzik ile barış sağlanır mı? İhtimal çok uzak olmasa gerek. İşte bu inanışla yola çıkan müzik sevdalıları Ağustos ayında Gürcistanda genç elektronik müzik festivali'nde buluştu. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen ünlü DJ’ler festivalde sahne aldı. 30 bini aşkın ziyaretçinin akın ettiği festival’de Grammy ödüllü Paul Van Dyk, Paul Kalkbrenner, Fedde Le Grand ve GusGus gibi isimler boy gösterdi. 24 saat canlı müzik ile coşan seyircilerin organizasyondan bir hayli keyf aldıkları gözlendi.

Festivalin organizatörlüğünü üstlenen Giorgi Sigua “Arkadaşlarımla bir Gürcü elektronik müzik festivali markası oluşturmayı tasarladık. Farklı kültürlerle, farklı tarzlardan müzikleri bir araya getirebileceğimiz bir festivali Gürcistan’ın son kentinde hayata geçirelim dedik. Barışa ve müziğe çok değer veriyoruz” dedi. Festivale katılan Fransız DJ Lamine ise “Burada insanlar müzikle buluşuyorlar, ki bu olması gereken bir şey. Onlar eğlendikçe ben durmaksızın çalmak istiyorum” açıklamasını yaptı.

Festival alanının arkasında bulunan, Gürcistan'dan 1994 yılında sözde bağımsızlığını ilan eden Rusya'nın işgali altındaki Abhazya sınırı gözleniyor, ve bu festivalin iki halklar arasında müzikle ebedi bir barış köprüsü kuracağına inanılıyor.
 
Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
205 Kez Görüntülendi.
Tekrar Gözaltına Alınan Saakaşvili Serbest Bırakıldı
GÜNDEM
115 Kez Görüntülendi.
Tekrar Gözaltına Alınan Saakaşvili İçin Ukrayna'da Gösteri Düzenlendi
GÜNDEM
801 Kez Görüntülendi.
Saakaşvili Ukrayna'da Gözaltına Alınmak İsterken Göstericiler Tarafından Serbest Bırakıldı
GÜNDEM
315 Kez Görüntülendi.
Başbakan Binali Yıldırım'dan Başsağlığı
GÜNDEM
824 Kez Görüntülendi.
Gürcistan'da Yas İlan Edildi
GÜNDEM
320 Kez Görüntülendi.
Batum'da Otel Yangını
Faaliyetler
1327 Kez Görüntülendi.
Gürcüce (Dedaena) Dil Kursları Açıldı!..
Duyurular
371 Kez Görüntülendi.
Gürcüce (Dedaena) Dil Kursları Açılıyor
GÜNDEM
313 Kez Görüntülendi.
Dünya Bankası "İş Yapma Kolaylığı 2018" Raporu'na Göre Türkiye 60. Sırada Gürcistan İlk 10'da
GÜNDEM
298 Kez Görüntülendi.
Asırlık Proje "Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu" Açıldı