Kategoriler

Chveneburi.Net - Gürcü Kültür Evi

Müzik ile barış

Müzik ile barış sağlanır mı? İhtimal çok uzak olmasa gerek. İşte bu inanışla yola çıkan müzik sevdalıları Ağustos ayında Gürcistanda genç elektronik müzik festivali'nde buluştu.

Müzik ile barış sağlanır mı? İhtimal çok uzak olmasa gerek. İşte bu inanışla yola çıkan müzik sevdalıları Ağustos ayında Gürcistanda genç elektronik müzik festivali'nde buluştu. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen ünlü DJ’ler festivalde sahne aldı. 30 bini aşkın ziyaretçinin akın ettiği festival’de Grammy ödüllü Paul Van Dyk, Paul Kalkbrenner, Fedde Le Grand ve GusGus gibi isimler boy gösterdi. 24 saat canlı müzik ile coşan seyircilerin organizasyondan bir hayli keyf aldıkları gözlendi.

Festivalin organizatörlüğünü üstlenen Giorgi Sigua “Arkadaşlarımla bir Gürcü elektronik müzik festivali markası oluşturmayı tasarladık. Farklı kültürlerle, farklı tarzlardan müzikleri bir araya getirebileceğimiz bir festivali Gürcistan’ın son kentinde hayata geçirelim dedik. Barışa ve müziğe çok değer veriyoruz” dedi. Festivale katılan Fransız DJ Lamine ise “Burada insanlar müzikle buluşuyorlar, ki bu olması gereken bir şey. Onlar eğlendikçe ben durmaksızın çalmak istiyorum” açıklamasını yaptı.

Festival alanının arkasında bulunan, Gürcistan'dan 1994 yılında sözde bağımsızlığını ilan eden Rusya'nın işgali altındaki Abhazya sınırı gözleniyor, ve bu festivalin iki halklar arasında müzikle ebedi bir barış köprüsü kuracağına inanılıyor.
 
Yorumlar

Daha Fazla Haber
Duyurular
70 Kez Görüntülendi.
Konser, Söyleşi ve Gürcü Kaligraf Sergisi
Duyurular
822 Kez Görüntülendi.
Shavnabada İstanbul'da
Duyurular
262 Kez Görüntülendi.
Anadili Günü
Duyurular
212 Kez Görüntülendi.
Gürcü Edebiyatı Günü
GÜNDEM
555 Kez Görüntülendi.
Tekrar Gözaltına Alınan Saakaşvili Serbest Bırakıldı
GÜNDEM
283 Kez Görüntülendi.
Tekrar Gözaltına Alınan Saakaşvili İçin Ukrayna'da Gösteri Düzenlendi
GÜNDEM
982 Kez Görüntülendi.
Saakaşvili Ukrayna'da Gözaltına Alınmak İsterken Göstericiler Tarafından Serbest Bırakıldı
GÜNDEM
505 Kez Görüntülendi.
Başbakan Binali Yıldırım'dan Başsağlığı
GÜNDEM
1070 Kez Görüntülendi.
Gürcistan'da Yas İlan Edildi
GÜNDEM
516 Kez Görüntülendi.
Batum'da Otel Yangını