Kategoriler

Chveneburi.Net - Gürcü Kültür Evi

Batum'da Hayat Normale Döndü

Dün gece meydana gelen olaylardan sonra hayat normale döndü. Polis ve devlete ait yanmış arabalar sokaklardan temizlendi. 

Dün gece meydana gelen olaylardan sonra hayat normale döndü. Polis ve devlete ait yanmış arabalar sokaklardan temizlendi. 

Gürcistan Devlet Başkanı Güvenlik Konsey Başkanını ve yardımcısı Giorgi Abaşişvili'yi olayları yerinde incelemek üzere Batum'a gönderdi. Abaşişvili, vatandaşlarının toplantı ve gösteri hürriyeti olduğunu ancak buradaki şiddeti asla tasvip etmemiz mümkün değil dedi.

Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı (Başbakan) Zurab Pataradze, kenti asla vandalizme teslim etmeyeceklerini, burada politik bir hesaplaşma olduğunu, sabırla soruşturmanın sonucunu beklenmeli diyen Pataradze, bu olaylara kim önclük etti bunları zaman içinde göreceğiz dedi. Pataradze, göstericilerin protestolarına neden olan 6 vatandaşın serbest kalması için Gürcistan İçişleri Bakanı Giorgi Mgebrişvili'den rica ettiğini Mgebrişvili'de bunları serbest bıraktığını bundan dolayı kendilerine teşekkür ederim dedi.  

Dün geceden kalan izlerinin temizlendiğini dile getiren Batum Belediye Başkanı Giorgi Ermakov, şiddi asla tasvip etmemiz mümkün değil dedi. Şiddete karışan 40 kişinin tutuklandığı geceden kalan tüm zararın hızlı bir şekilde telafi edeceklerini söyledi.


Dün gece meydana gelen olayların yurtdışında yansımalarının olabileceğini, Batum'un turizm ve yatırımların olumsuz etkileneceği endişesini dile getiren Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği Genel Sekreteri Osman Çalışkan (Mjavanadze), bu istenmeyen olaylardan özellikle turizm sektörünü vurabileceğini vurguladı. Çalışkan, ancak Batum'da şuanda hiç bir olumsuz bir durumun kalmadığını, şiddete başvuranların tutuklandığını, Batum'a bu olumsuz imaja neden olanların adalet karşında hesap vereceğini dile getirdi.

Kentte belediye yetkilileri hızla temizlik yapıyor, dün geceden kalan tüm izler silinmeye çalışılıyor. 
Yorumlar

Daha Fazla Haber
Duyurular
736 Kez Görüntülendi.
Shavnabada İstanbul'da
Duyurular
209 Kez Görüntülendi.
Anadili Günü
Duyurular
163 Kez Görüntülendi.
Gürcü Edebiyatı Günü
GÜNDEM
463 Kez Görüntülendi.
Tekrar Gözaltına Alınan Saakaşvili Serbest Bırakıldı
GÜNDEM
246 Kez Görüntülendi.
Tekrar Gözaltına Alınan Saakaşvili İçin Ukrayna'da Gösteri Düzenlendi
GÜNDEM
945 Kez Görüntülendi.
Saakaşvili Ukrayna'da Gözaltına Alınmak İsterken Göstericiler Tarafından Serbest Bırakıldı
GÜNDEM
475 Kez Görüntülendi.
Başbakan Binali Yıldırım'dan Başsağlığı
GÜNDEM
1021 Kez Görüntülendi.
Gürcistan'da Yas İlan Edildi
GÜNDEM
465 Kez Görüntülendi.
Batum'da Otel Yangını
Faaliyetler
1608 Kez Görüntülendi.
Gürcüce (Dedaena) Dil Kursları Açıldı!..