Kategoriler

Chveneburi.Net - Gürcü Kültür Evi

Batum'da Otel Yangını

Dün gece 21.00 sıralarında Batum'daki 5 yıldızlı Leogrand otelde 3. kattaki spor salonunda meydana gelen  elektrik kontağından çıkan yangında 11 kişi öldü 10 kişi yaralandı.

Dün gece 21.00 sıralarında Batum'daki 5 yıldızlı Leogrand otelde 3. kattaki spor salonunda meydana gelen  elektrik kontağından çıkan yangında 11 kişi öldü 10 kişi yaralandı. Ölanlerin arasında Türk vatandaşı olmadığı belirtildi. Ancak yaralıların arasında bir kişinin durumu ağır olmak üzere 5 kişi olduğu bilgisi verildi. Ölenlerin arasında 1 kişi İran vatandaşı 10 kişi ise Gürcistan vatandaşı olduğu beliritildi.

İtfayenin 200 kişiye yakın kişiyi tahliye ettiği oteldeki yangından sonra Gürcistan İçişleri Bakanı Giorgi Gakharia yangından hemen sonra yaptığı ilk açıklamada Leogrand otele daha önce yangın sistemi olmadığı için ceza kesildiği ve yangın merdiveni olmadığını söyledi. Daha sonra yapılan açıklamada yangın sisteminin olmadığından dolayı cezanın kesildiği ancak yangın merdiveni olduğu yoğun dumandan dolayı yangın merdivenlerinin kullanılmadığı söylendi.

Gürcistan, Acara Özer Cumhuriyeti Başkanı (Başbakan) Zurab Pataradze, ülke olarak derin bir üzüntü ve şok yaşadıklarını, en ince ayrıntılara varana kadar konunun inceleneceğini sorumlularının  kanunlar çerçevesinde ceza alacaklarını vurguladı. 

Güzellik yarışması için kalan konukların olduğu otel tamamen boşaltıldı, bilirkişilerin incelemesi ve soruşturma devam ediyor.

Konser için otelde bulunan Cengiz Kurtoğlu'da otelde olanların arasındaydı. Sağlık durumu iyi olduğu ve yara almadığı bilgisi verilen sanatçı Cengiz Kurtoğlu memleketi Arhavi'ye geçtiği belirtildi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Faaliyetler
769 Kez Görüntülendi.
Macahel Vakfı Gürcüce Kurslarını Açtı
Faaliyetler
668 Kez Görüntülendi.
Gürcü Kültür Evi'nde Gürcüce (Dedaena) Dil Kursları Açıldı!
GÜNDEM
784 Kez Görüntülendi.
Gürcistan Cumhurbaşkanlığı Seçiminin Galibi Salome Zurabişvili Oldu
GÜNDEM
297 Kez Görüntülendi.
Cumhurbaşkanlığı İkinci Tur Seçimi Yarın
EKONOMİ
447 Kez Görüntülendi.
Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği Yeni Başkanını Seçti
GÜNDEM
686 Kez Görüntülendi.
Gürcistan'ın Yeni Büyükelçisi İstanbul'da STK Temsilcileri İle Bir Araya Geldi
GÜNDEM
376 Kez Görüntülendi.
Gürcistan'ın Yeni Büyükelçisi'den Güven Mektubu
GÜNDEM
355 Kez Görüntülendi.
Gürcistan Cumhurbaşkanlığı 2. Tur Seçim Tarihi Belli Oldu
Duyurular
575 Kez Görüntülendi.
Gürcüce (Dedaena) Dil Kursları Açılıyor
GÜNDEM
726 Kez Görüntülendi.
Duyuru: Yurt Dışında Yaşayan Gürcistan Vatadaşlarının 2. Tur Seçimde Oy Kullanmaları İçin