Kategoriler

Chveneburi.Net - Gürcü Kültür Evi

Batum'da Otel Yangını

Dün gece 21.00 sıralarında Batum'daki 5 yıldızlı Leogrand otelde 3. kattaki spor salonunda meydana gelen  elektrik kontağından çıkan yangında 11 kişi öldü 10 kişi yaralandı.

Dün gece 21.00 sıralarında Batum'daki 5 yıldızlı Leogrand otelde 3. kattaki spor salonunda meydana gelen  elektrik kontağından çıkan yangında 11 kişi öldü 10 kişi yaralandı. Ölanlerin arasında Türk vatandaşı olmadığı belirtildi. Ancak yaralıların arasında bir kişinin durumu ağır olmak üzere 5 kişi olduğu bilgisi verildi. Ölenlerin arasında 1 kişi İran vatandaşı 10 kişi ise Gürcistan vatandaşı olduğu beliritildi.

İtfayenin 200 kişiye yakın kişiyi tahliye ettiği oteldeki yangından sonra Gürcistan İçişleri Bakanı Giorgi Gakharia yangından hemen sonra yaptığı ilk açıklamada Leogrand otele daha önce yangın sistemi olmadığı için ceza kesildiği ve yangın merdiveni olmadığını söyledi. Daha sonra yapılan açıklamada yangın sisteminin olmadığından dolayı cezanın kesildiği ancak yangın merdiveni olduğu yoğun dumandan dolayı yangın merdivenlerinin kullanılmadığı söylendi.

Gürcistan, Acara Özer Cumhuriyeti Başkanı (Başbakan) Zurab Pataradze, ülke olarak derin bir üzüntü ve şok yaşadıklarını, en ince ayrıntılara varana kadar konunun inceleneceğini sorumlularının  kanunlar çerçevesinde ceza alacaklarını vurguladı. 

Güzellik yarışması için kalan konukların olduğu otel tamamen boşaltıldı, bilirkişilerin incelemesi ve soruşturma devam ediyor.

Konser için otelde bulunan Cengiz Kurtoğlu'da otelde olanların arasındaydı. Sağlık durumu iyi olduğu ve yara almadığı bilgisi verilen sanatçı Cengiz Kurtoğlu memleketi Arhavi'ye geçtiği belirtildi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
225 Kez Görüntülendi.
Tekrar Gözaltına Alınan Saakaşvili Serbest Bırakıldı
GÜNDEM
121 Kez Görüntülendi.
Tekrar Gözaltına Alınan Saakaşvili İçin Ukrayna'da Gösteri Düzenlendi
GÜNDEM
807 Kez Görüntülendi.
Saakaşvili Ukrayna'da Gözaltına Alınmak İsterken Göstericiler Tarafından Serbest Bırakıldı
GÜNDEM
328 Kez Görüntülendi.
Başbakan Binali Yıldırım'dan Başsağlığı
GÜNDEM
841 Kez Görüntülendi.
Gürcistan'da Yas İlan Edildi
GÜNDEM
322 Kez Görüntülendi.
Batum'da Otel Yangını
Faaliyetler
1344 Kez Görüntülendi.
Gürcüce (Dedaena) Dil Kursları Açıldı!..
Duyurular
380 Kez Görüntülendi.
Gürcüce (Dedaena) Dil Kursları Açılıyor
GÜNDEM
320 Kez Görüntülendi.
Dünya Bankası "İş Yapma Kolaylığı 2018" Raporu'na Göre Türkiye 60. Sırada Gürcistan İlk 10'da
GÜNDEM
304 Kez Görüntülendi.
Asırlık Proje "Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu" Açıldı