Kategoriler

Chveneburi.Net - Gürcü Kültür Evi

Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği Yeni Başkanını Seçti

Gürcistan, Acara Özerk Cumhuriyeti’nin Batum kentinde 8 Kasım 2018 tarihinde Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği kongresi toplandı. Dernek başkanlık seçimi için gizli oylama yapıldı. Yapılan oylama neticesinde Osman Çalışkan başkan seçildi. Osman Çalışkan üç yıl görev yapacak. Genel Kurul toplantısında dernek başkanının yanı sıra yönetim ve denetim kurulu üyeleri de seçildi.

Gürcistan, Acara Özerk Cumhuriyeti’nin Batum kentinde 8 Kasım 2018 tarihinde Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği kongresi toplandı. Dernek başkanlık seçimi için gizli oylama yapıldı. Yapılan oylama neticesinde Osman Çalışkan başkan seçildi. Osman Çalışkan üç yıl görev yapacak. Genel Kurul toplantısında dernek başkanının yanı sıra yönetim  ve denetim kurulu üyeleri de seçildi.

Gürcistan'daki iş ortamını teşvik etmek, cazip bir yatırım ortamı olan Gürcistan’ın   uluslararası alanda daha iyi tanıtılması, merkezi   ve yerel  hükumetle dernek üyesi firmaların lobi faaliyetleri sağlanmasını amaçlayan Uluslararası Yatırımcılar Derneği,  üye firmaların sorunlu konularının incelenmesi, analizi ve ilgili kurumlara sunum yapıyor, dernek ayrıca Gürcistan ve yurtdışında üye şirketlerin tanıtımını yapıyor.

Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin yeni Başkanı Osman Çalışkan Turkiye  ve Gurcistan komsu, dost ve kardeş ülkesi olmanın yanında akrabalık ilişkileri olan bir ülkedir. Gürcistan’da Türk yatırımları önemine değinen Osman Çalışkan herkesi yatırıma davet etti.

Geonet Expo firmanın kurucusu olan Osman Çalışkan, Batum’da Expo Batumi adı altnda Expo Batumi Travel, Agro Batumi Tarım, Expo Med Batumi (sağlık turizmi) ve Batumi Build (inşaat yapı fuarı) adında 4 fuar düzenledi.

7-9 Aralık 2018 tarihinde  Osman Çalışkan, Batum’da Batumi Build  2018 inşaat yapı fuarını düzenliyor.

Yorumlar

Kazım çankaya 13 Ay Önce

Osman bey bu güzel habere çok sevindim geçmişten gelen başarılı ve soyadınız gibi çalişkan mucadeleci yapiniz daha güzel başarılara laik rabbim güzel hizmetler etmenizi nasip etsin başarılarının artarak devam etmesini dilerim

murat iç 13 Ay Önce

hayırlı olsun vatana mıllete

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
255 Kez Görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan Başbakanı Giorgi Gakharia İle Görüştü
Duyurular
357 Kez Görüntülendi.
Dedaena (Gürcüce Anadili) Kurslar Açılıyor
Faaliyetler
96 Kez Görüntülendi.
Türkiye-Gürcistan Somut Olmayan Kültürel Miras Görüşmesi Yapıldı
Basın Açıklamaları
615 Kez Görüntülendi.
Türkiye Kamuoyuna!
GÜNDEM
413 Kez Görüntülendi.
Gürcistan'da Göstercilerin Bir Talebi Daha Karşılandı
GÜNDEM
417 Kez Görüntülendi.
Putin'den Bir Kez Daha Gürcistan'a Jet Hızı İle Ambargo
GÜNDEM
343 Kez Görüntülendi.
Gürcistan Parlamento Başkanı İrakli Kobakhidze İstifa Etti
GÜNDEM
360 Kez Görüntülendi.
Gürcistan İçişleri Bakanı Giorgi Gakharia Göstericilere Sert Çıktı
GÜNDEM
535 Kez Görüntülendi.
Gürcistan'da Halk Parlamentoyu Kuşattı
Faaliyetler
1075 Kez Görüntülendi.
Macahel Vakfı Gürcüce Kurslarını Açtı