Kategoriler

Chveneburi.Net - Gürcü Kültür Evi

Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği Yeni Başkanını Seçti

Gürcistan, Acara Özerk Cumhuriyeti’nin Batum kentinde 8 Kasım 2018 tarihinde Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği kongresi toplandı. Dernek başkanlık seçimi için gizli oylama yapıldı. Yapılan oylama neticesinde Osman Çalışkan başkan seçildi. Osman Çalışkan üç yıl görev yapacak. Genel Kurul toplantısında dernek başkanının yanı sıra yönetim ve denetim kurulu üyeleri de seçildi.

Gürcistan, Acara Özerk Cumhuriyeti’nin Batum kentinde 8 Kasım 2018 tarihinde Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği kongresi toplandı. Dernek başkanlık seçimi için gizli oylama yapıldı. Yapılan oylama neticesinde Osman Çalışkan başkan seçildi. Osman Çalışkan üç yıl görev yapacak. Genel Kurul toplantısında dernek başkanının yanı sıra yönetim  ve denetim kurulu üyeleri de seçildi.

Gürcistan'daki iş ortamını teşvik etmek, cazip bir yatırım ortamı olan Gürcistan’ın   uluslararası alanda daha iyi tanıtılması, merkezi   ve yerel  hükumetle dernek üyesi firmaların lobi faaliyetleri sağlanmasını amaçlayan Uluslararası Yatırımcılar Derneği,  üye firmaların sorunlu konularının incelenmesi, analizi ve ilgili kurumlara sunum yapıyor, dernek ayrıca Gürcistan ve yurtdışında üye şirketlerin tanıtımını yapıyor.

Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin yeni Başkanı Osman Çalışkan Turkiye  ve Gurcistan komsu, dost ve kardeş ülkesi olmanın yanında akrabalık ilişkileri olan bir ülkedir. Gürcistan’da Türk yatırımları önemine değinen Osman Çalışkan herkesi yatırıma davet etti.

Geonet Expo firmanın kurucusu olan Osman Çalışkan, Batum’da Expo Batumi adı altnda Expo Batumi Travel, Agro Batumi Tarım, Expo Med Batumi (sağlık turizmi) ve Batumi Build (inşaat yapı fuarı) adında 4 fuar düzenledi.

7-9 Aralık 2018 tarihinde  Osman Çalışkan, Batum’da Batumi Build  2018 inşaat yapı fuarını düzenliyor.

Yorumlar

Kazım çankaya 5 Ay Önce

Osman bey bu güzel habere çok sevindim geçmişten gelen başarılı ve soyadınız gibi çalişkan mucadeleci yapiniz daha güzel başarılara laik rabbim güzel hizmetler etmenizi nasip etsin başarılarının artarak devam etmesini dilerim

murat iç 5 Ay Önce

hayırlı olsun vatana mıllete

Daha Fazla Haber
Faaliyetler
675 Kez Görüntülendi.
Macahel Vakfı Gürcüce Kurslarını Açtı
Faaliyetler
607 Kez Görüntülendi.
Gürcü Kültür Evi'nde Gürcüce (Dedaena) Dil Kursları Açıldı!
GÜNDEM
722 Kez Görüntülendi.
Gürcistan Cumhurbaşkanlığı Seçiminin Galibi Salome Zurabişvili Oldu
GÜNDEM
275 Kez Görüntülendi.
Cumhurbaşkanlığı İkinci Tur Seçimi Yarın
EKONOMİ
421 Kez Görüntülendi.
Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği Yeni Başkanını Seçti
GÜNDEM
638 Kez Görüntülendi.
Gürcistan'ın Yeni Büyükelçisi İstanbul'da STK Temsilcileri İle Bir Araya Geldi
GÜNDEM
344 Kez Görüntülendi.
Gürcistan'ın Yeni Büyükelçisi'den Güven Mektubu
GÜNDEM
342 Kez Görüntülendi.
Gürcistan Cumhurbaşkanlığı 2. Tur Seçim Tarihi Belli Oldu
Duyurular
541 Kez Görüntülendi.
Gürcüce (Dedaena) Dil Kursları Açılıyor
GÜNDEM
703 Kez Görüntülendi.
Duyuru: Yurt Dışında Yaşayan Gürcistan Vatadaşlarının 2. Tur Seçimde Oy Kullanmaları İçin