Türk-Gürcü Vakfı 8. Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Türk-Gürcü Vakfı, 8. Olağan Genel Kurul toplantısını 25 Ekim 2008 tarihinde Acarkent Coliseum yaptı.

Türk-Gürcü Vakfı 8. Olağan Genel Kurulunu Yaptı
11 Mart 2008 Salı 09:50

Türk-Gürcü Vakfı, 8. Olağan Genel Kurul toplantısını 25 Ekim 2008 tarihinde Acarkent Coliseum yaptı. Sadece Mütevelli Heyet üyelerin davet edildiği toplantıya eski Gürcüstan'ın Ankara Büyükelçisi, şimdiki Gürcüstan'ın başbakanı Grigol MGALOBLİŞVİLİ'de katıldı.

Divan başkanlığının oluşturulması ardından gündeme geçildi. Eski Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu'nu Yönetim Kurulu üyesi, Vakıf Müdürü Mevlüt Artvinli okudu. Raporda öne çıkan başlık Ağustos ayındaki Rus-Gürcü savaşından sonra Gürücüstan'a yapılan insanı yardım ve daha sonra başlatılan "Gürcüstan'a Yardım Kampanyası" oldu. Yardım kampanyasında toplanan yardımlar T.C. Dışişleri Bakanlığı ve Gürcüstan Ankara Büyükelçiliği'nin tespit edecekleri ihtiyaca göre ayni ve nakit şeklinde yapılacağı vurgulandı.

Yardım kampanyası ile ilgili olarak söz alan İsmet ACAR, Endonezya gibi bir çok ülkeyede afetlerden zarar görenlere insani yardımlara katkı sağladıklarını söyleyerek. "Şimdi ise komşu bir ülkenin böyle bir yardıma ihtiyacı vardı bunun için yardım kampanyası başlattık. Benim 10 bin liram başkasının 1 kuruşu burada miktar önemli değil önemli olan komşudaki yangının söndürülmesindeki dayanışmanın sergilenmesiydi, onun için herkesin katılmasını istedik." diye sözlerine devam etti.

Disiplin Kurulu'nun raporunu Disiplin Kurulu üyesi Pol ZAZADZE okudu. Mali raporu ise vekaleten Yönetim Kurulu üyesi Ergün ATABAY tarafından okundu.

Faliyet, Mali ve Denetleme raporları ayrı ayrı oylanarak kabul edildi.

İki faaliyet yılında görev yapacak yeni Yönetim Kurulu, Denetim ve Disiplin Kurulu için divan başkanlığına verilen liste oylanarak kabul edildi.


Yönetim Kurulu

Asıl Üyeler
İsmet ACAR
Simon ZAZADZE
Sami SEÇKİN
Ahmet İYİMAYA
Şinasi KUŞ
Ergün ATABAY
İsmet DİNDAR
Mikail KAYA
Mevlüt ARTVİNLİ

Yedek Üyeler
Enver YILMAZER
Makbule ŞEN
K.Osman BİBER

Denetleme Kurulu

Asıl Üyeler
Pol ZAZADZE
Fikret YAKAR
Ali GÜNDÜZ

Yedek Üyeler
Erdal KÜÇÜK
Sabahattin KESKİN

Disiplin Kurulu

Asıl Üyeler
Şeref SOYSAL
Ümit TOKCAN
Hayrettin ŞEN

Yedek Üyeler
Ali Haydar GÖREN
Şengül BALIKSÜTÜ

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.